Ako správne páliť sviečky Woodwick

Zapáliť sviečku nie je žiadna veda. Woodwick ale nie sú hocijaké sviečky. Sú jedinečné, tvorené z vysoko kvalitných voskov, v čírom fúkanom skle a s prírodne dreveným knôtom. Sviečky Woodwick sú čarovné, a tak aj v ich správnom horení sa skrýva malé kúzlo. Keď ho "vyslovíte" správne, dostanete to, čo chcete - neopakovateľnú atmosféru plnú harmonických vôní za zvuku praskajúceho ohňa v krbe.

svíčka WoodWick

Než zapálite sviečku Woodwick, majte na pamäti, že drevený knôt je trochu iný, než bežný bavlnený. Drevený stačí zapáliť na jednom jeho konci, ďalej sa plamienok rozšíri a knôt začne praskať.

Nechajte sviečku horieť, kým sa vosk nerozpustí do všetkých strán sklenenej nádoby. Trvá to približne 30 minút, až hodinu, záleží vždy na veľkosti a tvaru skla. Vosk tak nebude zostávať po okrajoch a nevytvorí sa tzv. Tunel.

Výška plamienka sa môže meniť, nemusíte sa ale báť - aj malý plameň, u ktorého sa môže zdať, že dohorieva, horí. Ak sviečka začne fajčiť alebo sa plameň zvýši na 4 cm, odporúčame sviečku sfúknuť, nechať vychladnúť a skrátiť knôt na 0,3 až 0,6 mm.

Sviečkou nikdy nehýbte kým horí, pretože vosk je horúci a knôt by sa v ňom mohol ľahko utopiť. Nevystavujte ju prievanu, nenechávajte pri otvorenom okne, u ventilátora ani pri klimatizácii. Ideálne miesto pre horenie je rovný žiaruvzdorný povrch a ako podstavec možno použiť drevené dekoratívne viečko sviečky, ktoré je tomu prispôsobené.

svíčky WoodWick

Akonáhle sviečku uhasíme, vosk opäť utuhne a počká, až po jeho aróme znova zatúžite. Ak je ale na dne zhruba posledný 1 cm vosku, sviečku už nezapaľujte. Pre vašu bezpečnosť je Woodwick vyrobená tak, aby sama zhasla, akonáhle sa blíži dno.

Teraz už len stačí vybrať správnu vôňu a užiť si s týmito niekoľkými drobnými radami správne horiace a praskajúce mámenie so sviečkami Woodwick, ktoré očarí vás aj každého, kto vás navštívi.

WoodWick Oudwood